Co to takiego impotencja psychogenna?

                          Dla wielu osób impotencja oznacza po prostu problemy z erekcją, jednakże nic bardziej mylnego. Oczywiście to skutek uboczny tej choroby, ale istnieje wiele rodzajów oraz przyczyn impotencji. Jedną z nich jest impotencja psychogenna, gdzie za jednoznaczną przyczynę tego problemu odpowiadają czynniki o charakterze psychologicznym oraz emocjonalnym. A więc nawet u zdrowych fizycznie, pełnych wigoru mężczyzn może wystąpić impotencja psychogenna.

Ten rodzaj problemów ze wzwodem bardzo rzadko spotykany jest u mężczyzn po 40 roku życia (oczywiście istnieją wyjątki od tej reguły), jednakże jest to przede wszystkim choroba panów między 20 a 40 rokiem życia. Jakie są przyczyny impotencji psychogennej? Na samym początku warto wiedzieć, https://aptekaprzykrzyzu.pl że mimo iż szacuje się, że  jedynie 10% wszystkich przypadków impotencji to ta o charakterze psychologicznym jest ona znacznie cięższa do wyleczenia.

Jest ona ściśle związana ze skomplikowaną etiologią zaburzenia, wśród czego wyróżniamy kompleksy, które od wielu lat zostają schowane za przyjmowaną każdego dnia maską, wszelkiego rodzaju lęki oraz niewłaściwe wzorce dotyczące współżycia ludzi (ściśle łączy się to z dzieciństwem, chociażby mężczyzn, którzy zaznali wykorzystywania seksualnego w młodym wieku). Jak już wspomnieliśmy, leczenie nie jest łatwe i musi rozpocząć się od szczerej rozmowy z partnerką.

Znacznie łatwiej rozwiązywać problemy razem, niż samotnie, dlatego rozmowa z kobietą nie dość, że sprawi, iż problem, który wywoływał dotychczas lęk oraz przerażenie straci na swojej mocy to jest on w stanie w zdecydowany sposób wzmocnić więź między dwoma osobami.

W leczeniu tego rodzaju impotencji nie może zabraknąć psychoterapeuty, gdzie odbywane regularnie sesje zarówno w towarzystwie partnerki, jak i samotnie są w stanie zdziałać cuda, pod warunkiem, że są one traktowane poważnie, a także mężczyzna dotknięty chorobą jest całkowicie szczery i nic nie ukrywa. Warto wybrać psychologa tej samej płci, gdyż znacznie łatwiej otworzyć się przez innym mężczyzną, niż przed kobietą.