Zwalczaj oparzenia lekiem z apteki

Pierwsza pomoc w przypadku poparzeń mówi jednakowo: zależnie od stopnia poparzenia wyróżniamy różne sposoby udzielania pierwszej pomocy. W przypadku pierwszego stopnia oparzenia, czyli bolesnego zaczerwienienia, automatycznie chłodzimy oparzony obszar ciała. Jednakże najpierw polewamy niebezpośrednio letnią wodą powoli zmniejszając temperaturę wody. W przypadku drugiego stopnia, który charakteryzuje się bąblami z surowicą należy skonsultować się z lekarzem, a pod żadnym pozorem nie przebijać bąbli. Podobnie jak wcześniej można przemyć zimną wodą oparzony obszar.

W trzecim stopniu wyróżniamy zwęglenie oraz bardzo obszerne oparzenie. W tej sytuacji natychmiast musimy skonsultować się z lekarzem. Apteka internetowa idzie nam z pomocą, ponieważ znajdziemy tam mnóstwo produktów łagodzących oraz przyśpieszających gojenie ran po oparzeniach. Dodatkowo nawet w środku nocy możemy odebrać zamówiony preparat. Całodobowe zamawianie również stanowi dodatkowe ułatwienie dla pacjentów, którzy potrzebują lekarstw bądź opatrunków na „już”. 

Waga dezynfekcji w życiu codziennym 

Czy wiesz ile bakterii znajduje się na Twoim ciele? A ile na Twoich rękach. Bez dwóch zdań jesteśmy w całości pokryci bakteriami. Oczywiście, większość z nich jest dla nas dobra i nie powoduje żadnych jednostek chorobowych, a stanowi naturalną florę bakteryjną. To właśnie ona chroni nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Jednakże nie zawsze nasz płaszcz lipidowy z bakteriami odpowiednio nas uchroni. Jeśli pracujemy z żywnością, ziemią bądź sprzątamy, warto zadbać o odpowiednią dezynfekcję swoich rąk.

Wydaje nam się to śmieszne, natomiast mięso to idealna pożywka dla bakterii chorobotwórczych. Podobnie jest z pleśniami, grzybniami bądź ziemią, w której czają się niebezpieczne dla nas mikroorganizmy. Apteka internetowa oferuje nam różne produkty w bardzo przystępnych cenach, niższych niż w stacjonarnej aptece. W ofercie znajdziemy żele, mydła oraz płyny do przemywania rąk. Jednakże najlepszym rozwiązaniem jest spryskanie za pomocą buteleczki z pompką rąk i odczekanie, aż naskórek wyschnie. Dzięki czemu wszystkie złe drobnoustroje zostaną wyżarte przez płyn dezynfekujący.